Izveštaj i rezultati Petnaeste seoske olimpijade Sefkerin 2015


Sefkerin 31.05.2015. godine.


Sportsko rekreativni klub „SOKO“ organizovao je petnaesti put po redu Seosku olimpijadu u Sefkerinu.
Ove godine olimpijadu je otvorio i pozdravio učesnike Aleksandar Aničić iz Sokolskog društva Matica iz Beograda.


U 10:15 sati održana je tradicionalna trka beba, koja se održala peti put ove godine.
Novina ove godine je bila promocija streličarstva - streličarskog sporta.


U saradnji sa streličarskim klubom Pančevo i streličarskim klubom „SOKO“ iz Sefkerina održana je promocija streličarstva koja je privukla veliku pažnju kako mlađih, tako i starijih posetilaca olimpijade.


Nakon trke beba su usledile trke na 200m za predškolski uzrast. Osnovci su od prvog do osmog razreda trčali na 400m.
Nastavljeno je sa disciplinom pikado u četiri kategorije, muško - ženska za mlađe i starije. Sledeća disciplina je bila skok u dalj iz mesta, takođe, a po istom principu se nastavilo i sa disciplinom trčanje u džaku. Ostale discipline su imale samo jednu kategoriju (bacanje kamena 's ramena, ubacivanje trojki, šutiranje penala, zabacivanje tega u metu ribolovačkim štapom).


Pored takmičara iz Sefkerina, Opova, Barande i Sakula, učestvovali su i takmičari iz Glogonja, Besnog Foka, Borče, Beograda, Pančeva.
Od sokolskih društava došli su: SOKO Matica Beograd, SOKO Šabac i SOKO Bor sa svojim ekipama.


Osnovna škola Dositej Obradović je omogućila svim takmičarima da koriste njihove prostorije u toku takmičenja.


I ove godine kao i prethodnih nije izostala podrška lokalne samouprave, kako finansijski, tako i svojim prisustvom. Olimpijadu je posetio i tom prilikom uručivao medalje i nagrade, predsenik opštine Opovo Milorad Soldatović, kao i rukovodilac odeljenja za privredu i finansije opštine Opovo Slavko Mančev.


Vlada Republike Srbije - Ministartsvo omladine i sporta, doprineli su u značajnoj meri realizaciji naših projekata obezbeđivanjem neophodnih sredstava za njihovo finansiranje preko Saveza Soko Srbije.


Po završetku takmičarskog dela učesnici i prisutni gosti otišli su na ručak (vojnički pasulj) za čiji kvalitet i ukus su se pobrinuli Ivan Ristić i Sava Kreculj.


Dok su se za prijatan ambijent i posluženje tokom ručka pobrinuli udruženje penzionera i osnovna škola Dositej Obradović u Sefkerinu, koji su sve to organizovali u svojim prostorijama.


Ručak je serviran u penzionerskom klubu i u školskoj kuhinji, pa im ovom prilikom zahvaljujemo na pomoći u organizaciji i ukazanom gostoprimstvu.
Ove godine po svim disciplinama ukupno je uzelo učešće 315. takmičara.


Za prva tri mesta obezbeđene su medalje diplome i majice, a za šutiranje penala i ubacivanje trojki plus poklon lopta.

aefkerin

Rezultati ostvareni po disciplinama:


TRKE NA 200m:
Devojčice predškolski uzrast:
I mesto - Anja Aćimov, AK „Spartak“ Opovo; II mesto - Ivona Stamenović, škola sporta; III mesto - Sara Stojanović, AK „Spartak“ Opovo.

Dečaci predškolski uzrast:
I mesto - Dalibor Đoševski, škola sporta; II mesto - Nikola Đukić, škola sporta;
III mesto - Damjan Ivanovski, AK „Spartak“ Opovo.


TRKE NA 400m:
Devojčice 2007 - 2006 godište:
I mesto - Teodora Vasić, AK „Spartak“ Opovo; II mesto - Iva Krivokuća, Opovo;
III mesto - Tanja Veljanovski, AK „Spartak“ Opovo.

Dečaci 2007 - 2006 godište:
I mesto - Andrej Mihajlović, škola sporta; II mesto - Luka Stojanović, AK „Spartak“ Opovo; III mesto - Vukašin Stankov, AK „Spartak“ Opovo.

Devojčice 2005 - 2004 godište:
I mesto - Marina Bratić, AK „Spartak“ Opovo; II mesto - Sanja Hajduk, škola sporta; III mesto - Valentina Popović, AK „Spartak“ Opovo.

Dečaci 2005 - 2004 godište:
I mesto - Jovan Budimirov, škola sporta; II mesto - Đorđe Budimirov, škola sporta;
III mesto - Bogdan Taškovski, Sefkerin.

Devojčice 2003 - 2002 godište:
I mesto - Tamara Radin, AK „Spartak“ Opovo; II mesto - Isidora Stojanov, Sefkerin; III mesto - Aleksandra Jovanov, Sefkerin.

Dečaci 2003 - 2002 godište:
I mesto - Tom Bakker, Sefkerin; II mesto - Mihajlo Nikolić, škola sporta;
III mesto - Boris Mojsa, škola sporta.

Devojčice 2001 - 2000 godište:
I mesto - Milica Mihajlović; II mesto - Katarina Nešić, Sefkerin;
III mesto - Jelena Mladenović. SOKO Bor.

Dečaci 2001 - 2000 godište:
I mesto - Milan Stojanov, AK „Spartak“ Opovo; II mesto - Stefan Šarac, AK „Spartak“ Opovo; III mesto - Veljko Hajduk, AK „Spartak“ Opovo.

PIKADO:
Za školski uzrast kategorija od I do VI razreda:

Devojčice:
I mesto - Milica Radenković; II mesto - Mina Jovanov; III mesto - Ivana Stošić.

Dečaci:
I mesto - Uroš Cvetanović; II mesto - Stefan Jovanović; III mesto - Nemanja Bogić.
Kategorija stariji od 2001- og godišta:

Devojke:
I mesto - Danijela Tadić - Šabački SOKO; II mesto - Katarina Janković - SOKO Bor; III mesto - Nevena Ostojić - Šabački SOKO.

Muškarci:
I mesto - Goran Ristić; II mesto - Jovan Bogić; III mesto - Ivan Ristić.

TRČANjE U DžAKU:
Za školski uzrast kategorija od I do IV:

Devojčice:
I mesto - Ivana Stošić; II mesto - Teodora Simeon; III mesto - Teodora Veljović.

Dečaci:
I mesto - Stefan Jovanov; II mesto - Bogdan Zerin; III - Boris Jovičin.

Kategorija od V do VIII razreda:

Devojčice:
I mesto - Aleksandra Jovanov; II mesto - Milica Radenković; III mesto - Jelena Jovanović.

Dečaci:
I mesto - Nikola Stojić; II mesto - Ivan Živkov; III mesto - Marko Jovanov.

SKOK U DALj IZ MESTA:
Za školski uzrast kategorija od V do VIII:


Devojčice:
I mesto - Tijana Knežević - Šabački SOKO; II mesto - Dragana Stošić; III mesto - Branislava Gligor.

Dečaci:
I mesto - Aleksa Kreculj; II mesto - Ozren Jovičin; III mesto - Ognjen Stajić.
Kategorija odrasli stariji od 1999- og godišta:

Devojke:
I mesto - Marija Knežević - Šabački SOKO; II mesto - Dragana Marković - Beograd; III mesto - Danijela Tadić - Šabački SOKO.

Muškarci:
I mesto - Danijel Kozlovački; II mesto - Uroš Mladenović; III mesto - Ivan Ristić.

BACANjE KAMENA S' RAMENA (stariji od 14. godina):
I mesto - Ivan Morar; II mesto - Goran Ristić; III mesto - Milovan Krojitorović, SOKO Bor.

ZABACIVANjE TEGA U METU RIBOLOVAČKIM ŠTAPOM:
I mesto - Miloš Vukojević; II mesto - Fuad Baba - Alić, Sakule;
III mesto - Đura Bjedović, SK „Pančevo“.

STRELIČARSKI SPORT - STRELIČARSTVO:
I mesto - Goran Taseski, SK „Pančevo“; II mesto - Milovan Vujić, SK „Pančevo“;
III mesto - Đura Bjedović, SK „Pančevo“.

ŠUTIRANjE PENALA ( stariji od 11. godina ):
I mesto - Ognjen Stajić; II mesto - Nenad Đelevski - Glogonj; III mesto - Aleksandar Ristić - Beograd.

UBACIVANjE TROJKI U KOŠ ( stariji od 14. godina ):
I mesto - Milan Milankov; II mesto - Slobodan Ivković - Šabački SOKO;
III mesto - Milan Cuca

Za vise slika kliknite >>>OVDE<<<

 

 

Dodaj komentar

Sigurnosni kod
Osveži