СОКОЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ У ПОСЕТИ КОСОВУ И МЕТОХИЈИ

1Соколски Савез Србије и Соколски Савез Београда у сарадњи са Канцеларијом за Косово и Метохију организовали су посету Косову и Метохији (Лепосавић, Косовска Митровица, Звечан) 30.09.-01.10.2017 године у циљу сарадње са спортским организацијама и формирању соколских друштава на Косову и Метохији.

Делегацију Сокола Србије предводили су Председник Соколског Савеза Србије Петар Стакић, Председник Соколског Савеза Београда Милисав Живановић као и представници Спортског удружења Соко Сефкерин, Соколског друштва Београд Матица, Соколског друштва Батајница, Соколског спортског клуба Стари Диф и представник Факултета за спорт и физичко васпитање Универзитета у Београду и новинарка Радио телевизије Србије Сања Миленковић.

SOKOLSKI SUSRETI SREMSKA MITROVICA

Obaveštavamo vas da će se Sokolski poligoni održati u nedelju 24.9.2017. godine, sa početkom u 11,00 časova u Sokolskom domu u Sremskoj Mitrovici, Masarikova 2.

Kategorije: predškolci do 7 godina, 7 – 9 godina, 10 – 12 godina, 13 – 15 godina. Takmičenje je pojedinačno.

Poligon čine osnovni oblici kretanja sa osnovnim gimnastičkim elementima kao što su kolut napred i nazad i leteći kolut za starije kategorije.

Prijave poslati na mail: gordana.burmudzija@gmail.com do 20.9.2017.

Sastanak trenera je u 10,30 časova.

Za ostale informacije obratiti se na telefone: 022/ 622 194 ili 063/ 556 452 - Mlađen Jakovljević, 063/55 36 36 - Gordana Burmudžija.

PRVO OTVORENO SOKOLSKO PRVENSTVO SRBIJE U PENJANJU UZ KONOPAC

Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Srbije  i Prvo otvoreno sokolsko prvenstvo Beograda u penjanju uz konopac održaće se  17.09.2017. god. u Sali Sokolskog doma Batajnica sa početkom u  12  časova.

Tokom trajanja takmičenja biće održan i praktični seminar za sudije za penjanje uz konopac pa Vas molimo da ukoliko imate zainteresovane članove iz vašeg društva koji bi prisustvovali seminaru dostavite kancelariji Saveza do 13.09.2017. god. ime i prezime osoba iz vašeg društva koje će učestvovati na seminaru.

СЕДАМНАЕСТА СЕОСКА ОЛИМПИЈАДА СЕФКЕРИН 2017

Спортско рекреативно удружење „СОКО“ и Соколски Савез Србије организовали су седамнаести пут по реду Сеоску олимпијаду у Сефкерину.

Председник општине Опово, др. Зоран Тасић је у своје лично име и у име општине Опово пожелео добродошлицу свим гостима који су дошли из других општина као и пуно здравља и пуно успеха свим такмичарима и тиме отворио седамнаесту сеоску олимпијаду у Сефкерину:

„Изузетно ми је велика част и задовољство отворити седамнаесту сеоску олимпијаду. Седамнаест година је један велики и дуг период и добро је што ова екипа која ради на овој олимпијади у Сефкерину има тако дугу традицију, и поред свих тешкоћа успева да одржи један овако леп догађај.

13. “JAVNI ČAS GIMNASTIKE” SOKOLSKOG DRUŠTVA VRŠAC

Dana 03.06.2017. godine u Sportskoj sali Hemijske škole u Vršcu, Sokolsko Društvo Vršac i Sokolski Savez Srbije organizovali su po 13. put susrete sokolskih društava Srbije pod nazivom: „JAVNI ČAS GIMNASTIKE – VRŠAC 2017“.

Bila je to prilika kako bi se roditelji, kao i svi zainteresovani upoznali sa jednim delom programa, koji se sprovodi u našem društvu.Na programu ovogodišnjih susreta u Vršcu bile su vežbe na tlu i akrobatika.